Zumba

Kilka słów wyjaśniających dlaczego warto wybrać zumbę…

 

Zumba jest nowatorską formą fitness, fuzją tańca i aerobiku, której głównym celem jest rozrywka. Zainspirowana została latynoskimi rytmami przepełnionymi energią i humorem, co stwarza ukrytą motywację do ćwiczeń i zachowania nie tylko dobrej formy fizycznej, lepszego samopoczucia, ale także pięknie ukształtowanej sylwetki – UWAGA jest to efekt uboczny… zastanów się czy jesteś na to gotowa?? ;)

 

Jeśli zastanawiasz się czy te zajęcia są dla Ciebie… to nie rób tego dłużej w zaciszu domowym!! Spakuj wygodne buty, ręcznik, zapas wody i nie zapominając o pozytywnym nastawieniu koniecznie przyjdź na zajęcia, byś mogła przekonać się na własnej skórze jaką radość sprawia zumba!! :)

 

Jeśli masz wątpliwości czy dasz sobie radę… nie zaprzątaj sobie tym zupełnie głowy!! W zumbie najważniejsza jest dobra zabawa, poznanie nowych ciekawych osób i skuteczne odstresowanie się, co zapewnia wzrost poziomu endorfin – hormonu szczęścia, które jeszcze na długo po opuszczeniu zajęć będą dawały o sobie znać..;) Jednym słowem zumba jest dla WSZYSTKICH bez względu na poziom sprawności, wiek, płeć czy umiejętności taneczne. Wystarczy jedynie dać porwać się żywiołowej muzyce i poruszać swoim ciałem… od czasu do czasu zerkając na wskazówki dawane przez instruktorkę..;) Jako, że zumba opiera się na układach tanecznych wielu rytmów& stylów tanecznych min. merengue, salsy, samby, rumby, tańca brzucha, african, tango czy flamenco – każda z Was z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

Będziesz miała możliwość na czas trwania zajęć oderwać się od rzeczywistości, pozbyć się negatywnych emocji i zaczerpnąć sporej dawki pozytywnej ekscytacji. Dzięki temu, że kroki taneczne nie są zbyt skomplikowane, a układy do piosenek są stałe - każdy może poradzić sobie z ich opanowaniem i czerpać duuuużą przyjemność z uczestnictwa w zajęciach, które jak mówią same moje ukochane zumbowiczki uzależniają… Między innymi dlatego, że dzięki spontaniczności tych zajęć mamy możliwość poczuć się jak na wakacyjnej imprezie! Bawiąc się nawet nie myślimy o tym, że dzięki niej możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów , wzmocnić kondycję, wyrzeźbić oraz ujędrnić całe ciało. Dzięki zumbie pozbędziesz się kompleksów, wydobędziesz swoje prawdziwe piękno, a także dzięki stale rosnącej świadomości swojego ciała przejmiesz nad nim kontrolę. A teraz troszkę przyjemnych cyfr… 600… 600 kcal…Czyż nie byłoby cudownie gdybyś nawet nie poczuła jak gubisz nawet do 600 kcal w ciągu jednego treningu… by to osiągnąć nie musisz zmagać się sama ze sobą podczas morderczych treningów… wystarczy aktywnie uczestniczyć w zajęciach zumba, co zapewnia nam niezastąpiony – łatwy, przyjemny i efektywny wysiłek cardio.